Po czym poznać dobry serwis komputerowy?

Chociaż coraz sprawniej radzimy sobie z obsługą sprzętu komputerowego, każdy z nas może potrzebować fachowej pomocy serwisanta. W sytuacji nagłej awarii nasza wiedza może się okazać niewystarczająca. A skoro już musimy skorzystać z tego typu usług, warto się zastanowić, po czym można poznać dobry serwis komputerowy.
Często najprostszą i najlepszą metodą jest rekomendacja osób, które wcześniej korzystały z usług danej firmy. Może się bowiem okazać, że mało rozpoznawalny serwis komputerowy jest równie dobry, lecz tańszy niż znana firma w okolicy. Można poprosić znajomych o polecenie konkretnego serwisu lub zasięgnąć informacji w internecie. Na pewno należy zwrócić uwagę na zakres usług i odpłatność za poszczególne usługi. Jeśli wiemy, że usterka naszego sprzętu jest nietypowa, warto zapytać wprost, czy zostanie ona usunięta. Jeśli nie, to po prostu należy poszukać innej firmy, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Odpowiedź serwisanta: ?zobaczymy, co da się zrobić? może po prostu oznaczać: ?nie wiemy, czy damy radę to naprawić?.
Osoby dysponujące ograniczonym czasem powinny rozważyć skorzystanie z usług mobilnych serwisantów. Najczęściej można się z nimi umówić na dowolnie wybraną godzinę, w określonym miejscu. Wiele firm oferuje darmowy dojazd do klienta. Jeśli nawet tak nie jest, być może warto zapłacić za przyjazd serwisanta niż tracić czas na stanie w korkach. Ważny jest również sam zakres usług, co może mieć spore znaczenie, jeśli dysponujemy nietypowym sprzętem.
Niektóre firmy intensywnie reklamują swoje usługi, inne ? po prostu nie mają na to środków lub wychodzą z założenia, że klient sam znajdzie do nich drogę. Oczywiście można korzystać z informacji zawartych w reklamach, jednak nie zawsze są one wiążące. Warto zwrócić uwagę, czy dana firma ma odpowiednie zaplecze sprzętowe. Również doświadczenie pracowników jest sprawą niebagatelną. W przypadku nietypowych awarii należy zapytać serwisanta, czy miał wcześniej do czynienia z podobną sytuacją. Czas wykonania usług może być zróżnicowany, w zależności od ich specyfiki i doświadczenia danego serwisu. Niekiedy duże firmy zajmujące się naprawą komputerów mają zbyt wielu klientów, przez co wydłuża się oczekiwanie na wykonanie usługi. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z innego serwisu, zwłaszcza jeśli cieszy się on pozytywną opinią innych osób.

Materiały źródłowe:
Serwis komputerowy w Warszawie – megaserwis.com.pl