MWC 2014: Nowości ASUS-a

Firma ASUS zaprezentowała dwa najnowsze modele z popularnej serii Fonepad ? Fonepad 7 LTE i Fonepad 7. Na targach MWC 2014 zademonstrowano również nowości, które są znane z targów CES 2014: ZenFone, PadFone mini a także nowego PadFone.fonepad7-lte

Fonepad 7 LTE to phablet 7-calowy posiadający obsługę transferu LTE oraz funkcję połączeń głosowych. Urządzenie proponuje płynny streaming audio i wideo oraz opcję płynnego przeglądania stron www. Dwa głośniki znajdujące się z przodu urządzenia wyposażone są w systemy z technologią SonicMaster. Dzięki nim jakość i dźwięk stoją na wysokim poziomie. Urządzenie Fonepad 7 LTE posiada procesor Intel Atom Z2560 1.6GHz z technologią Hyper-Threading. Ten procesor zapewnia multitasking i prawidłową wydajność pracy najnowszych gier i aplikacji. Urządzenie posiada ekran HD IPS, dzięki którem obraz jest wyrazisty oraz ostry. Transfer 3G w znacznym stopniu poprawia wydajność pracy, dzięki czemu pozwala na szybkie i przeglądanie stron, korzystanie z różnych serwisów i prowadzenie rozmów wideo jest o wiele łatwiejsze.

ZenFone to seria smartfonów ASUS z ekranami o przekątnej długości od 4 do 6 cali. Każdy model ZenFone posiada ekran, który pokryty jest trwałym i odpornym na uszkodzenia szkłem Corning Gorilla Glass 3. ZenFone 4 ma 4-calowy ekran, którego stylistyka w łatwy sposób dostosowuje się do upodobań. Urządzenie obsługuje karty microSD o pojemności do 64GB. ZenFone 5 ma duży ekran IPS HD o przekątnej długości 5 cali. Zapewnia to wygodną obsługę urządzenia. Dostępne jest pięć wersji ZenFone 5: czarna, biała, czerwona, złota oraz fioletowa. ZenFone 6 ma 6-calowy ekran HD IPS, dzięki czemu idealnie się komponuje z systemem dźwiękowym w technologii SonicMaster. Każdy z modeli ZenFone posiada kamerę z technologią PixelMaster. Dzięki temu rejestrowanie dobrej jakości obrazów jest możliwe. Modele ZenFone 5 i ZenFone 6 oferują również usługę Low-light Mode, poprzez co łatwiejsza staje się praca przy słabym oświetleniu, ponieważ podnosi się jakość obrazu.

PadFone mini to wielofunkcyjne urządzenie, będące połączeniem poręcznego smartfonu z dużym ekranem tabletowym. Smartfon z 4-calowym ekranem można zadokować w 7-calowej stacji, dzięki czemu użytkownicy PadFone mini maja możliwość pracy w komfortowych warunkach. Procesor Intel Atom Z2560 posiada technologię Intel Hyper-Threading, 8GB dysk a także możność obsługi kart microSD do 64GB. Dzięki temu PadFone mini zaopatrzony jest w potrzebną wydajność do obsługi telefonu, a także tabletu. Poprzez obsługę dwóch kart SIM, łączność i swoboda wyboru między posiadaniem dwóch numerów lub osobnych linii do połączeń telefonicznych i transferu danych jest możliwa.

ZenUI to urządzenie z nowym interfejsem użytkownika, który dostępny jest wyłącznie w urządzeniach ASUS-a – ZenFone oraz PadFone mini. Interfejs dostarcza odpowiedni, atrakcyjny styl graficzny z innowacyjnymi, ?płaskimi” ikonami, nowymi dzwonkami i dźwiękami powiadomień oraz przejrzystym layoutem. ZenUI jest zaopatrzony w dwie funkcje – What’s Next i Do It Later. Funkcje te ułatwiają ręczne segregowanie informacji. Funkcja What’s Next zamieszcza dane, najważniejsze w danym momencie dla użytkownika. Do takich informacji można zaliczyć: powiadomienia o najbliższych spotkaniach lub otrzymanych wiadomościach. Funkcja Do It Later daje użytkownikowi możliwość skupienia się na obowiązującym zadaniu. Każdy użytkownik może zachować interesujący go materiał, typu film, artykuły prasowe lub stronę www. Każdy odnośnik, który został zachowany przechowuje się osobno w aplikacji Do It Later. Następnie zostaje wyposażony w odpowiedni skrót do akcji.