HTC One M8

HTC One M8 już jest na światowym i polskim rynku, jest on zapewnie jednym z najlepszych telefonów, jakie będą dostępne w wszelkiej dystrybucji w tym roku. Wymieniamy 5 rzeczy, które muszą Państwo o nim wiedzieć.

  1. Sądzić można że to już na samym początku nasz model jakim jest HTC One M8 jest znakomitym telefonem. Tak naprawdę pod każdym względem jest ulepszeniem poprzednika czyli HTC One z 2013 roku i korzystanie z niego jest naprawdę prawdziwą przyjemnością. Przede wszystkim ten najnowszy flagowiec od ukochanej przez wielu marki HTC ma znakomitą i aluminiową obudowę. Obudowa ta jest niemal zupełnie pozbawiona wszelkich łączeń. Metal tutaj otacza całe nasze urządzenie i daje użytkownikowi wrażenie, że ma do czynienia z modelem naprawdę z najwyższej półki. Mamy tutaj ekran o przekątnej 5 jego rozdzielczość to 1920×1080 i zupełnie nie mam się do czego przyczepić.

htc-m8

  1. Drugą rzeczą po atrakcyjnym wyglądzie i jego ekranie jest oczywiście aparat, który, tak jak w poprzedniku, posiada rozdzielczość równą 40 MP. W obecnym modelu ponoć jest dodanie drugi obiektyw mierzący odległość przedmiotów od smartfona. Pozwala to przede wszystkim na manipulowanie głębią ostrości i dodawanie efektów w niezwykle precyzyjny sposób.
  1. Kolejną rzeczą HTC One M8 jest jego rozbudowany, stabilny i bardzo wydajny system. Urządzenie to, jest na tyle dobrym telefonem, że bez wahania możemy go polecić każdemu. Należy zaznaczyć, że w trakcie pojawienia się tego modelu, na rynku nie były jeszcze dostępne ani Samsung Galaxy S5 ani Sony Xperia Z2. Tak czy inaczej, nowy model HTC wystawiło do walki o tron bardzo mocnego zawodnika – który telefon da radę go pokonać?

 

  1. Model jest bardzo podobny do swojego poprzednika. Mianowicie, na pierwszy rzut oka One M8 nie różni się znacząco od swojego starszego brata. Ale za to, już po chwili spędzonej z telefonem pozwala dostrzec z pozoru niewielkie, ale bardzo istotne różnice. Przede wszystkim nowy model to urządzenie sprawiające wrażenie bardziej solidnego, a to dzięki wcześniej wspomnianej obudowie, która tworzy całość. Jednak obok tych informacji, czwartą rzeczą wartą uwagi jest przedni aparat , który także robi dobre wrażenie. Dlaczego? A dzięki matrycy o rozdzielczości 5 MP, tym razem nie Ultra Pixel. Jeśli ktoś lubi robić sobie selfies, to na pewno na rynku nie znajdzie lepszego smartfonu niż HTC One M8. Tajwańska firma odpowiada regularnie na potrzeby rynku.

 

  1. Ostatnią i chyba najważniejszą rzeczą jest wnętrze nowego HTC One M8. A więc mamy tu mocny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 z zegarem 2,3 GHz i 2 GB pamięci RAM. Bateria modelu ma pojemność tylko 2600 mAh – nie jest to ani wybitne osiągnięcie, ani jakiś większy zawód. Standardem w nowych urządzeniach telefonicznych stał się tryb oszczędzania energii. HTC obiecuje, że ten tryb w modelu One M8 ma zapewnić nawet 30 godzin życia, i to pomimo posiadania mniejszej baterii. Jak wiemy flagowe telefony, które są dostępne na rynku, wytrzymują maksymalnie 20 godzin. HTC podał informację, że M8 przy pełnym naładowaniu wytrzyma do 40% dłużej, niż jego poprzednik. Z kolei przy włączonym trybie będzie mógł czuwać nawet przez dwa tygodnie.

Posiada on jeszcze 16 GB pamięci wewnętrznej. Firma w swojej ofercie posiada także model z 32 GB pamięcią, ale póki co nie zamierza wprowadzać go do Europy, dlaczego?.?. Mimo to nie ma co narzekać. Wraz z kupnem naszego smartfonu otrzymamy dwuletnią subskrypcję typu Google Drive, co da nam dodatkowe 65 GB miejsca w chmurze, to rozwiązanie jest bardzo korzystne i trzeba go zaliczyć do plusów. Weźmy pod uwagę, że czytnik kart SD bez problemowo współpracuje z kartami o pojemności 128 GB, dzięki czemu całość ta prezentuje się dosyć interesująco. HTC One M8 jest bez wątpienia hitem, ale wiele zależy od jego ceny, bo jak na razie jest bardzo wysoka i czy będzie dodawany do abonamentu. Podsumowując krótko, HTC One M8 jest dla każdego użytkownika, który szuka coś więcej?