Projektor Sony wbudowany w tablet.

Sony pokazało niewielki moduł projektora FullHD który może być wykorzystany do przenośnego projektora lub zostać wbudowany w tablet. Ze względu na wymiary modułu które i tak są małe 52,5×63×7,2 mm nie widzimy sensu montowania go w smartfonie.
Nowy moduł projektora Sony jako źródło światła wykorzystywać będzie laser (technologia LBS czyli Laser Beam Scanning) co ma zapewnić mu wysoki kontrast oraz szerokie spektrum barwne.
Obraz wyświetlany przez projektor ma pozostawać zawsze ostry, czyli niezależnie od odległości projektora od ekranu na który rzutowany jest obraz czy kąta projekcji nie będzie trzeba regulować ostrości. No i rozdzielczość będzie imponująco Full HD (1920×1280) w proporcjach 16:9 jak na mikroprojektory.

Rozmiar jaki chcemy wyświetlić będzie zależał tyko od odległości projektora od ekranu na którym będziemy chcieli coś uzyskać. Jak podaje producent z odległości 1 metra będziemy mogli zyskać obraz o przekątnej 40 cali (ok. 102 cm) , z 2 metrów 80 cali z trzech 120 cali.

System LBS został udoskonalony przez firmę Sony, dzięki czemu udało się zredukować „szum” obrazu, czyli zakłócenia w postaci mikroskopijnych artefaktów. Nowy moduł projektora został wyposażony w funkcję korekcji zniekształceń trapezowych, co w przypadku mikroprojektorów jest spotykane rzadko. Niestety nie odbywa się to jednak automatycznie jak w zaawansowanych projektorach stacjonarnych. Data wprowadzenie modułu do produkcji seryjnej w urządzeniach Sony jest jeszcze nieznana, jednak nie możemy się już doczekać.