Microsoft chyba się wstydzi tej zmiany w Windows 8.

Dokładnie 8 kwietnia Microsoft udostępnił swoim użytkownikom aktualizacje Windows 8.1 Update 1. Jak wiemy wprowadziła ona kilka nowości. Wszyscy jednak skupiają uwagę na jedną szczególną, która dopiero trafi do systemu w sierpniu. Chodzą pogłoski, że Microsoft wstydzi się przyznać do swojego błędu. Jak już kiedyś pisaliśmy Microsoft podczas konferencji Build nieco ukradkiem zapowiedział wprowadzenie do swojego Windows 8 a dokładnie do swojej odświeżonej wersji ,,Menu Strart??. To właśnie Menu Start był jednym z legendarnych funkcji systemu, której brak w następcy „Windowsa Siedem” został źle przyjęty przez wielu użytkowników czy nawet koneserów od Microsoftu. Dziś już wiemy a nawet jesteśmy pewni, że słynny ,,Menu Start?? wraca dużymi krokami do Windowsa. Dokładnie legendarna opcja powróci w sierpniu tego roku. Być może Microsoft wprowadza tę zmianę, gdyż trochę się wstydzi swojego błędu, bo przecież te niuanse jak wcześniej wspomniany menu start czy też falowane okienka budowały markę Microsoftu. W końcu powrót tej opcji jest koronnym dowodem na to, że interfejs Windows 8 dla wielu jest jednak trudny do zaakceptowania (a miał być prosty, szybki i wygodny).w8

Jednak prawda jest też taka, że wielu użytkowników nawet nie próbuje przekonać się do kafelków i poznać ich bądź co bądź wygodne użytkowanie. Odrzucają je ulegając niestety stereotypowej opinii. Trudno się jednak dziwić użytkownikom, skoro ci najbardziej zagorzali zwolennicy Microsoftu, tracą już nerwy. Firma Microsoft bardzo długo wierzyła w to, że wszyscy konsumenci w końcu pokochają tak zwane kafle. Szefowie jednak musieli się ugiąć pod naporem opinii użytkowników. Pamiętamy jak firma najpierw wprowadziła do systemu możliwość wyłączenia „kafelkowego” menu i powrót do domyślnego, kolejno przywrócono coś na wzór „przycisku Start”. W końcu, po wyjściu Update 1, ułatwił przypinanie wszelkich kafelków do tradycyjnego Pulpitu. Obecnie powraca Menu Start. Podsumowując Windows 8 jest naprawdę bardzo wygodnym, nowoczesnym i co ważne wydajnym systemem. Niestety użytkownicy czują się trochę zagubieni. Microsoft chyba sam do tej pory nie może się zdecydować, czy chce przenieść swoich użytkowników do „dalekiej przyszłości”, czy pozostawić „w świecie starych przyzwyczajeń” wraz z klawiaturą i myszką. Nietrudno się domyślić, że wielu użytkowników utknęło gdzieś pośrodku.

Wielu wielbicieli marki uważa, że od samego początku powinien być wybór między: kaflami lub standardem, między starym menu startem a nowym interfejsem. Nie jest żadną niespodzianką, jeżeli stwierdzimy, że gdy ludziom nie zostawia się wyboru, nowości przyjmują z dużą rezerwą lub je wręcz odrzucają. Śmiało można stwierdzić, że jest to ,, elementarz?? rynkowy. Zobaczymy w którą stronę pójdzie Windows 8 czy nadal będzie nowocześnie, czy jednak szykuje się powrót do ,,przeszłości??. Jedno musimy systemowi oddać, jest szybszy, wydajniejszy i ,,ładniejszy/brzydszy?? od swoich poprzedników.