Zabawki Apple – Co Apple pokaże w tym roku?

apple zabawkiApple jest jedną z tych firm, po których produkty nie sięga przeciętny Kowalski. Najtańszy laptop kosztuje ok. 3700 złotych, co stawia Apple w szeregu najdroższych firm elektroniki z jakimi mamy do czynienia. Nie brakuje jednak jej fanów. Analitycy rynkowi często komentują politykę jaką prowadzi Apple jeżeli chodzi o światowe rynki, a także ich stosunek do konkurencji. Ci zainteresowani nowinkami ze świata elektroniki wiedzą na pewno jak Apple blokuje pomysły konkurencji zgłaszając ogromną ilość projektów do urzędu patentowego. Czym jednak zaskoczy w najbliższym czasie? W pierwsze połowie tego roku nie powinniśmy oczekiwać wielu nowości od Apple. W zasadzie będzie to jedynie iMac, czyli nowy komputer tej firmy, który ku zaskoczeniu powinien być tańszy od innych modeli Apple.

To w miarę niedrogi urządzenie ma spowodować zainteresowanie Imakami i wzrost ich sprzedaży aż o 23%. Jeśli sprawdzą się przewidywania analityków to ciekawsza będzie druga połowa roku kiedy dostaniemy na rynki nowego iPhona z ekranem o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. W tym smartfonie znajdziemy procesor Apple A8 z poprawionym i bardziej zaawansowanym skanerem linii papilarnych Touch ID. To co cieszy wielbicieli takich gadżetów, to fakt że ramka wokół ma być cieńsza o 10-20% w stosunku do poprzednika. W okolicach września być może sprawdzimy także nowe iPady również ze skanerem Touch ID oraz procesorem A8. Analitycy spodziewają się także obniżek cen iPada mini pierwszej generacji z Retiną. Jeżeli chodzi o iPada z 12,9 calowym ekranem na razie nie należy się go spodziewać w tym roku w ofercie Apple. Kolejnym ciekawym gadżetem jest iWatch pokryty szkłem szafirowym w okolicach ekranu. Nowoczesny zegarek ma być dostępny w dwóch rozmiarach ? 1,3 i 1,7 cala.

Szkło będzie zabezpieczać zegarek. Jak oceniają analitycy będzie można wybrać z różnych ofert cenowych, także z takich ok. 1000 dolarów. Po iWatchu możemy oczekiwać kilka tygodni na kolejne produkty jakimi są nowe Apple TV oraz 12-calowy Macbook Air. Telewizja od Apple będzie miała dostęp do sklepu z aplikacjami dedykowanego specjalnie temu produktowi. Oprócz programów to także gry, a co za tym idzie technologia, która kontrolowana jest za pomocą ruchu. NA pewno będzie to godny zainteresowania produkt. Wracając do Macbooka rozdzielczość 12 calowego ekranu będzie wysoka, a znajdziemy także w zestawie gładzik bez mechanicznego przycisku. Macbook nie będzie posiadał wentylatorów. Apple szykuje zatem wiele nowości, ale jeżeli chcemy zdobyć je wszystkie już teraz należy zacząć oszczędzać.